AquaRelax – šachové finále GPX.

V sobotu 14. júna 2014 sa Mekkou šachistov na Slovensku stalo mesto Dolný Kubín.

sach1
V spolupráci s aquaparkom AquaRelax Dolný Kubín, mestom Dolný Kubín, spoločnosťou Krovmont a Šachovým klubom Ružomberok, sa v priestoroch reštaurácie Aquavia zorganizovalo celoslovenské finále Grand Prix mládeže Slovenského šachového zväzu. Právo účasti vo finále si spomedzi 1 355 účastníkov série Grand Prix turnajov vybojovala šesťdesiatka najlepších mladých šachistov.
Do dejiska finálového turnaja sa nakoniec dostavilo 58 detí spolu v sprievode rodičov a šachových trénerov. Účastníci turnaja začali svoj deň prezentáciou, po ktorej nasledovalo slávnostné otvorenie. Mladých šachistov privítal zástupca primátora mesta Dolný Kubín Mgr. Gustáv Turčina, konateľ spoločnosti AQUA KUBÍN, s.r.o. a zároveň garant turnaja Ing. Stanislav Vilček, riaditeľ turnaja Marek Zelnický, hlavný rozhodca Rastislav Diviak a Tomáš Matušák.

V šiestich kategóriách sa odohralo šesť samostatných kruhových turnajov, v ktorých o víťazstvo bojovalo 58 hráčov. Po vyhodnotení bolo na medailových miestach ocenených 18 najlepších. Mladí šachisti si z rúk organizátorov prebrali nielen diplomy a medaily, ale aj vecné ceny, ktoré budú pre nich milou spomienkou. Aj keď obrovským víťazstvom bolo už samotné kvalifikovanie sa do finále, sláva patrí víťazom. V nasledujúcich kategóriách sa nimi stali:

Kategória dievčat do 8 rokov: 1. Lucia Ševčíková, 2. Viktória Nadzamová, 3. Lucia Kapičáková

Kategória dievčat do 11 rokov: 1. Simona Koreňová, 2. Andrea Slabá, 3. Kristína Šubjaková

Kategória dievčat do 14 rokov: 1. Veronika Rudinská, 2. Stella Sáňková, 3. Lívia Šromovská

Kategória chlapcov do 8 rokov: 1. Miroslav Krupa, 2. Filip Maurer, 3. Šimon Rybka

Kategória chlapcov do 11 rokov: 1. Michal Sobek, 2. Adrián Gyerpál, 3. Jakub Ferenčák

Kategória chlapcov do 14 rokov: 1. Norbert Micheľ, 2. Ján Šelinga, 3. Michal Verbovský

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*