Rulers Winter Open 2018

2. ročník medzinárodného florbalového turnaja Rulers Winter Open sa konal 26. decembra 2018 v športovej hale Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Turnaja sa mohli zúčastniť muži od 15 rokov a ženy od 17 rokov. Prišlo k nám jedenásť tímov z celého Slovenska (Bratislava, Topoľčany, Zvolen, Partizánske, Žilina, atď.) a jeden tím Česka (Havířov).

Nakoľko záujem o účasť bol väčší s akým sme počítali, pohrávali sme sa s myšlienkou odohrať turnaj v dvoch halách. Nakoniec sme sa ale rozhodli uprednostniť kvalitu pred kvantitou a ostali sme pri pôvodnom scenári, t. z. dvanásť tímov v jednej hale. Predstavilo sa 129 florbalistov a florbalistiek najrôznejšej úrovne, mali sme možnosť vidieť veľa hráčov z najvyšších súťaží a aj niekoľkých reprezentantov. Zápasy rozhodovali dvaja slovenskí licencovaní rozhodcovia.

V jednotlivých zápasoch sme boli svedkami 133 gólov a 93 prihrávok. Turnaj po lete opäť vyhrali Mokrý banditi z Havířova, ktorí vo finále porazili družstvo FBC Medvede zo Žiliny. V súboji o bronzové medaily porazili Majstri z Oravského Bieleho Potoka II. FBC Székesféhervár z Topoľčian. Najkvalitnejšie individuálne výkony predviedli hráči víťaza, až štyria dosiahli najvyšší počet gólov (6) – Filip Krajíček, Adam Feber, Erik Šochman a Tomáš Vlach. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Tomáš Velčovský z tímu II. FBC Székesféhervár, ktorý sa každému vryl do pamäti fantastickými zákrokmi v jedinom penaltovom rozstrele turnaja. Za najlepšieho hráča celého turnaja sme zvolili obrancu Majstrov Stanislava Belka.

Naši partneri pre rok 2018

Platinová úroveň

AquaRelax Dolný Kubín – Plavecký bazén, vodný svet a saunový svet
Tebau – Všetko pre monolitické betóny
Mesto Dolný Kubín
Florbalstore.sk – Eshop s florbalovým vybavením

Zlatá úroveň

Diamon – Predaj a distribúcia kvalitných mäsových výrobkov
Vitar – Výroba a predaj výživových doplnkov

Strieborná úroveň

Zmrzlina Callo – Kvalitná zmrzlina podľa originálnej rodinnej receptúry
Ski Park Kubínska – Lyžiarske stredisko s množstvom atrakcií pre letnú sezónu
Birell – Obľúbená značka nealkoholického piva
Moja taška – Výrobca ekologických papierových tašiek
Profidesign – Reklamná agentúra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*